Servis a údržba fotovoltaické elektrárny

Po instalaci a spuštění fotovoltaické elektrárny začínáte ihned šetřit peníze za elektrickou energii. Aby však elektrárna spolehlivě fungovala, bude potřebovat, stejně jako vaše auto, pravidelný servis a údržbu. Životnost fotovoltaiky může dosáhnout až 30 let, ale pouze za předpokladu, že alespoň jednou za 2 roky ji zkontroluje odborník.

Technici disponují diagnostickými přístroji, které mohou odhalit například poškozený konektor, který by bez výměny způsobil škodu v řádu desítek tisíc korun.
S přibývajícím znečištěním klesá také účinnost fotovoltaických panelů. Díky pravidelné péči o solární zařízení může být dodáno až o 5 % více energie než u systému ponechaného zcela bez údržby. Doporučujeme provádět prohlídku na začátku roku, díky tomu předejdete neočekáváným výpadkům výroby během hlavní sezóny.

Mezi hlavní benefity pravidelné údržby patří:
– naplnění záručních podmínek výrobců jednotlivých komponentů;
– včasné odhalení mechanického poškození kabelů;
– obnovení plné funkčnosti panelů;
– optimální energetické využití a maximalizace dosažených výnosů.

A jak tedy taková servisní prohlídka probíhá?
Nejdříve provede technik pohledovou kontrolu fotovoltaického systému včetně viditelných součástek a spojovacích komponentů. Dále změří výkon a zjistí případné poruchy nebo odchylky. Přezkouší funkce střídače, zkontroluje uchycení panelů ke konstrukci a ukotvení samotné konstrukce. Na závěr prohlédne rozvody a rozvodnou skříň.

Takový servis doporučujeme objednat každé dva roky. Předejdete technickým problémům, případně poškození, ze kterého může vzniknout velký a finančně nákladný problém. Cena servisu se pohybuje kolem 3 500 Kč.

Dlouhé záruky

Jsme tady pro vás i po realizaci. Nabízíme vám nadstandardní záruční servis, a to až 10 let na střídače a 10 let na baterie. U panelů, kromě záruky  25 let na lineární výkon, nabízíme  až 15 let na jeho mechanické části.

Kontaktujte násNejčastější otázky