Proč volíme pro instalace solárních elektráren nejčastěji střídače SolaX?

Na to je jedna jediná odpověď, protože měnič/střídač je srdcem každé solární elektrárny. Převádí stejnosměrný proud generovaný solárními panely na střídavý, jenž je používán v rozvodné síti. Střídač vybírá nejlepší varianty, aby solární systém dosáhnul maximálních výnosů. Monitoruje činnost elektrárny a je schopen okamžitě upozornit na jakýkoliv problém či chybu systému.

Hybridní střídače SolaX s bateriovým uložištěm jsou na trhu již od roku 2013. V dnešní době firma patří se svými produkty ke špičce v oboru fotovoltaiky, dokládají to prestižní ocenění, které získali několikrát po sobě.

Jaký přínos mají střídače SolaX pro Vaši elektrárnu?

Všechny třífázové střídače jsou asymetrické. To znamená, že dokážou dodávat výkon do jednotlivých fází nerovnoměrně. Tím se návratnost investice do solární elektrárny zkrátí i o několik let, na rozdíl při použití symetrického střídače.

Pokud si představíme, že aktuální spotřeba elektrické energie v domě po jednotlivých fázích je následující:

Fáze 1: 1,8 kW

Fáze 2: 0,6 kW

Fáze 3: 0,6 kW

a Vaše solární elektrárna v jednu chvíli vyrábí 3 kW, je velký rozdíl ve využití této energie.

Asymetrický střídač pošle výkon přesně na tu fázi, kde je aktuální potřeba a vy neodebíráte žádnou energii z distribuční soustavy. Tedy:

Fáze 1: 1,8 kW

Fáze 2: 0,6 kW

Fáze 3: 0,6 kW

Zatímco symetrický střídač rozdělí výkon solární elektrárny rovnoměrně do jednotlivých fází:

Fáze 1: 1 kW

Fáze 2: 1 kW

Fáze 3: 1 kW

A co se tedy vlastně stane? V případě symetrického střídače na fázi 1 odebíráte 0,8 kW z distribuční soustavy, na fázi 2 a 3 dodáváte do distribuční sítě přebytek 0,4 kW. Pokud použijeme asymetrický střídač SolaX nebudete z distribuční soustavy odebírat ani dodávat energii, solární elektrárna tak přesně pokryje Vaši spotřebu energie.

Jaké baterie jsou kompatibilní se střídači SolaX?

Triple Power 3.1 kWh je nejnovější model populární řady baterií. Byla vyvinuta tak, aby umožňovala rychlé nabíjení, plné kapacity lze dosáhnout již za hodinu. TRIPLE POWER jsou HV baterie s životností až 6000 cyklů a velice zajímavým modulárním systémem rozšíření pracovního výkonu až na 12,4 kWh. Minimálně musí být instalovány 2 ks baterie. Záruka výrobce je 10 let.

Hlavní výhody jsou vysoká cyklovatelnost, nejbezpečnější LiFePO4, rozsah pracovní teploty -30 až + 50 °C, inteligentní teplotní vyvážení, krytí IP 67, inteligentní senzor teploty, nízká vlastní spotřeba, moderní design. Rozměry jsou 482x472x148 mm (š x v x hl). Hmotnost 33 kg bez řídící jednotky.

Druhou možností jsou nová baterie Triple Power 5.8 kW, ta se může pochlubit opětovně životností 6000 cyklů. Představuje flexibilní, praktické a výkonné řešení pro skladování energie. Triple Power s výbornými vlastnostmi a škálovatelnosti do 23,2 kWh, případně až na 46,4 kWh při paralelním zapojení dvou sestav baterií po čtyřech kusech. Oproti předchozím variantám objednáte Master-baterku včetně BMS jednotky a Slave-baterky zvlášť. Minimálně musí být instalovány 2 ks baterie.

  • Výkon jednoho modulu až 4 kW nabití/vybití
  • Montáž na podlahu a na zeď
  • Nejbezpečnější LiFePO4 technologie
  • Záruka 10 let
  • Podporuje vzdálenou aktualizaci

Dlouhé záruky

Jsme tady pro vás i po realizaci. Nabízíme vám nadstandardní záruční servis, a to až 10 let na střídače a 10 let na baterie. U panelů, kromě záruky  25 let na lineární výkon, nabízíme  až 15 let na jeho mechanické části.

Kontaktujte násNejčastější otázky