Nabíjení elektromobilů

Vlastníte fotovoltaickou elektrárnu a nevíte, jak naložit s přebytky energie? Pokud máte před domem zaparkovaný elektromobil, nabízí se jednoduché řešení. Pořiďte si „wallbox“.

Wallbox Váš elektromobil dobíjí přímo v pohodlí Vašeho domova. Zkušenosti majitelů ukazují, že i nižší nabíjecí výkon z domácí elektrárny může být dostatečný a nabízí spoustu výhod a ekologický přínos.

Wallbox se připojuje do stávajících rozvodů v objektu a má vlastní jištění. Wallboxy jsou vybaveny tzv. proudovým čidlem pro zajištění optimální nabíjení dle spotřeby.

Při výběru správného wallboxu je potřeba určit několik základních parametrů:

Výkon – pohybuje se od 3,7 kW až do 22 kW v závislosti na jedno nebo tří fázovém připojení a jističi (16, 32 A). U domácího využití je potřeba vzít v potaz také integrovanou nabíječku v elektromobilu, která omezuje maximální dobíjecí výkon. Nejčastěji se pohybuje do 11 kW.

Zásuvka nebo kabel – U domácího, či firemního nabíjení je vhodnější zvolit variantu s integrovaným kabelem, pro maximální zjednodušení nabíjecího procesu.

Konektor – dalším důležitým aspektem je také zvolit vhodný typ konektoru. Dnes jsou již standardem pro země EU konektory TYP 2 (Mennekes) – AC nabíjení, pro DC nabíjení pak CCS2. Je možné se však ještě setkat s konektory TYP 1 a CCS1 pro DC nabíjení, které se používají zejména v Japonsku a USA.

Způsob montáže – na sloupek, nebo na zeď.

Funkce nabíjení (z přebytků fotovoltaiky).

Rozšířili jsme naši nabídku o wallbox od výrobce SolaX. Díky němu využijete přebytečnou energii ze solární elektrárny na dobíjení Vašeho elektromobilu.

Hlavní výhody wallboxu:

-Ovládání pomocí aplikace v mobilním telefonu

-Online monitoring

-Chytré nabíjení – pouze přebytky z FVE

-Možností plánování nabíjení

-Obsahuje 6 mA DC proudový chránič

-Komunikace OCPP

-Moderní design

Jednofázový EV – charger SolaX (X1-AE-7kW)

-výkon 7 kW

-jmenovité napětí 230V

-jištění 32A/1f

-wifi komunikace – ano

Třífázový EV – charger SolaX (X3-AE-11kW)

-výkon 11 kW

-jmenovité napětí 400V

-jištění 16A/3f

-wifi komunikace – ano

Schéma zapojení

Elektromobil se nabíjí pouze z přebytečné energie z fotovoltaických panelů.

Dlouhé záruky

Jsme tady pro vás i po realizaci. Nabízíme vám nadstandardní záruční servis, a to až 10 let na střídače a 10 let na baterie. U panelů, kromě záruky  25 let na lineární výkon, nabízíme  až 15 let na jeho mechanické části.

Kontaktujte násNejčastější otázky