Mobilní aplikace a fotovoltaika

V chytré domácnosti mají dnes lidé možnost ovládat většinu zařízení přes mobilní aplikace. Tomuto trendu jde naproti i vývoj v oblasti fotovoltaiky, kdy majitel domácí elektrárny může prostřednictvím mobilní aplikace nastavovat nebo sledovat provoz střídače, o kterém je známo, že je „srdcem“ každé elektrárny.

SolaXCloud

V případě střídačů zn. Solax je to aplikace Solax Cloud, která dává uživateli do rukou nástroj, pomocí kterého mohou monitorovat provoz měničů SolaX v režimu 24/7 a který též umožňuje jejich nastavování. Měnič se k systému připojuje pomocí Pocket Wifi, Pocket LAN, Pocket 4G nebo přímo skrze ethernetové připojení, a předává data o svém provozu do SolaX Cloudu každých 5 minut. Uživatel se po přihlášení k datům svého systému dostane kdykoliv za pomocí PC, zařízení IOS nebo Android a může v reálném čase sledovat aktuální data nebo jejich historii, a může svůj systém podle potřeby vzdáleně nastavovat.

 

SEMS Portál

Skrze tuto aplikaci mohou uživatelé spravovat měniče zn. Goodwe, které jsou v ČR momentálně hojně využívané. Stejně jako výše zmíněná aplikace slouží i tato k monitorování a nastavování činnosti domácí fotovoltaické elektrárny. Uživatelé si mohou mimo jiné zobrazit energii vyrobenu v daný den, dodávku a odběr energie za dny, měsíce a roky.

Dlouhé záruky

Jsme tady pro vás i po realizaci. Nabízíme vám nadstandardní záruční servis, a to až 10 let na střídače a 10 let na baterie. U panelů, kromě záruky  25 let na lineární výkon, nabízíme  až 15 let na jeho mechanické části.

Kontaktujte násNejčastější otázky