Elektřina zlevňovat nebude, spíše naopak

Cena prodávané elektřiny na burzách se zvedla o desítky procent. Tato skutečnost se během pár měsíců projeví i v českých domácnostech. Cena silové elektřiny na příští rok 2022 je dle dodavatelů vyšší o cca 50 %, než ta, která je pro rok 2021.

Jedním z hlavních důvodů zdražování elektřiny jsou povolenky na vypouštění CO2 do ovzduší tzv. Kjótský protokol. Každá firma musí po překročení svého limitu dokoupit další povolenky, jedná taková povolenka jim umožňuje vypustit jednu tunu oxidu uhličitého do ovzduší. Letos v červenci se cena těchto povolenek vyšplhala nad 58 euro a očekává se další nárůst, na začátku roku byla cena o 20 euro nižší.

Vzhledem k tomu, že jsme v podstatě součástí německé energetické soustavy, ovlivní nás i postupné uzavírání uhelných a jaderných elektráren v Německu.

Do zdražování se promítne i přechod na obnovitelné zdroje v ČR a zelený plán EU. Podle tohoto plánu bude docházet k citelnému zdražování elektřiny každoročně příštích 10 až 15 let. Už nyní se zpřísnila pravidla pro výstavbu RD. Pokud plánujete postavit RD s elektrickým vytápěním, dle vyhlášky o energetické náročnosti budov je nutné využít obnovitelné zdroje např. solární elektrárnu. Bez kombinace elektrického vytápění a obnovitelného zdroje průkaz energetické náročnosti budovy nezískáte.

Na základě výše uvedeného vyvstává otázka: Co zkusit alternativu ve formě solární elektrárny již teď?

Proto nás neváhejte kontaktovat a nechat si spočítat nezávaznou cenovou nabídku pro Vaši solární elektrárnu.

Dlouhé záruky

Jsme tady pro vás i po realizaci. Nabízíme vám nadstandardní záruční servis, a to až 10 let na střídače a 10 let na baterie. U panelů, kromě záruky  25 let na lineární výkon, nabízíme  až 15 let na jeho mechanické části.

Kontaktujte násNejčastější otázky